Bajki samograjki z audiodeskrypcją

W dniu 18 czerwca 2015 roku o godzinie 18.00, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu wraz z Future Voice System przygotowuje spektakl bez barier z audiodeskrypcją pt. „Bajki samograjki”.

Spektakl Teatru Lalek „Pleciuga” ze Szczecina w reżyserii Anny Augustynowicz powstał w oparciu o teksty Jana Brzechwy. Siłą przedstawienia jest jego ekspresja muzyczna zawarta w wierszach poety oraz wynikający z wyrazistych rytmów ruch i taniec. Oszczędna scenografia i kostiumy nie odciągają uwagi widza od żywiołów muzyki i ruchu. Czternastoosobowy zespół nie tylko precyzyjnie wykonuje układy taneczne w choreografii Zbigniewa Szymczyka, ale i na żywo gra na różnych instrumentach kompozycje autorstwa Jacka Wierzchowskiego

Powszechnie znane utwory Jana Brzechwy prezentowane są w niezwykle oryginalny, nieznany zapewne wcześniej dziecku sposób. Muzyczność wierszy i bajek Brzechwy jest w tym spektaklu wartością nadrzędną i porządkującą, kreującą świat scenicznej rzeczywistości.
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „20. Biennale sztuki dla dziecka”,

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie dzieci wraz z rodzicami, a w szczególności dzieci z dysfunkcją wzroku, które dzięki przygotowanej audiodeskrypcji będą mogły w pełni cieszyć się niezapomnianym widowiskiem.

Spektakl odbywa się w ramach projektu pt. „20. Biennale sztuki dla dziecka”.

Tytuł: Bajki Samograjki. 20. BIENNALE SZTUKI DLA DZIECKA
Data: 18.06.2015, godz. 18:00
Miejsce: Scena Wspólna
Czas trwania: 60 min.
Forma: przedstawienie
Wiek uczestników: od 7-13 lat

Koszt biletu: 16 zł/dziecko, 1 zł/opiekun
Zgłoszenia przyjmuje Natalia Jarmużek-Troczyńska: e-mail: natalia.jarmuzek@futurevoicesystem.pl
Pula biletów jest ograniczona.