„Barwy ochronne” bez barier – 10.11.2016 godz. 17:00 Nowe Kino Pałacowe w Poznaniu

„Barwy ochronne” bez barier – 10.11.2016 godz. 17:00 Nowe Kino Pałacowe w Poznaniu

Zapraszamy na drugi pokaz filmu bez barier w Poznaniu w ramach projektu „Arcydzieła filmowe bez barier. Kultura dostępna w Wielkopolsce”, który odbędzie się w czwartek 10 listopada 2016 roku o godzinie 17:00 w Nowym Kinie Pałacowym Centrum Kultury Zamek.

Zapraszamy Państwa na „Barwy ochronne” w reż. Krzysztofa Zanussiego. Sztandarowe dzieło Kina Moralnego Niepokoju z wielką kreacją Zbigniewa Zapasiewicza w roli współczesnego Mefistofelesa. W zamierzeniu reżysera ta opowieść o kuszeniu młodego idealisty miała być dyskursem o naturze i kulturze, ale widownia potraktowała środowisko naukowców jako metaforę Polski lat 70., systemu pozbawionego podstaw etycznych i produkującego cyników i konformistów. Film, mimo osadzenia w realiach PRL-u, pozostaje uniwersalny. Jak powiedział sam reżyser, „rzeczywistość przedstawiona na ekranie tylko w paru szczegółach się zestarzała”…

Pokaz filmu „Barwy ochronne” bez barier – zapewniamy audiodeskrypcję dla osób z dysfunkcją wzroku i napisy dla osób niesłyszących. Pokaz poprzedzony zostanie krótką prelekcją tłumaczoną na język migowy. Podczas seansu audiodeskrypcja będzie słyszana przez wszystkich widzów na sali.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny jednak wymagana jest wcześniejsza rezerwacja biletów. Decyduje kolejność zgłoszeń. Odbiór wejściówek na 20 minut przed seansem w kasie Kina (na podstawie dokonanej rezerwacji).

Zgłoszenia przyjmuje Natalia Jarmużek-Troczyńska: e-mail natalia.jarmuzek@futurevoicesystem.pl tel. 665-150-228.

Organizatorem pokazu jest  Future Voice System, partnerami Nowe Kino Pałacowe Centrum Kultury Zamek oraz  Studio Filmowe TOR.

Projekt „Arcydzieła filmowe bez barier. Kultura dostępna w Wielkopolsce” jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ostatni film z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, który odbędzie się w ramach projektu „Arcydzieła filmowe bez barier. Kultura Dostępna w Wielkopolsce” w Nowym Kinie Pałacowym Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu:

  • 15.11.2016 (godz. 17:00) Polowanie na muchy, reż. Andrzej Wajda

20150217_KulturaDostepna581c4d89a9d05.jpgMinisterstwo-Kultury_logo_2.jpglogo-CK-Zamek-Poznan_pl.jpgtorstudiologo-nkp