„Barwy ochronne” bez barier – 27.10. 2016 godz. 18:00 Dom Kultury Oskard w Koninie

Drugi pokaz filmu bez barier w Koninie w ramach projektu „Arcydzieła filmowe bez barier. Kultura dostępna w Wielkopolsce” odbędzie się w czwartek 27 października 2016 roku o godzinie 18:00 w Domu Kultury Oskard w Koninie.

Zapraszamy Państwa na „Barwy ochronne” w reż. Krzysztofa Zanussiego. Sztandarowe dzieło Kina Moralnego Niepokoju z wielką kreacją Zbigniewa Zapasiewicza w roli współczesnego Mefistofelesa. W zamierzeniu reżysera ta opowieść o kuszeniu młodego idealisty miała być dyskursem o naturze i kulturze, ale widownia potraktowała środowisko naukowców jako metaforę Polski lat 70., systemu pozbawionego podstaw etycznych i produkującego cyników i konformistów. Film, mimo osadzenia w realiach PRL-u, pozostaje uniwersalny. Jak powiedział sam reżyser, “rzeczywistość przedstawiona na ekranie tylko w paru szczegółach się zestarzała”…

Pokaz filmu „Barwy ochronne” bez barier – zapewniamy audiodeskrypcję dla osób z dysfunkcją wzroku i napisy dla osób niesłyszących. Pokaz poprzedzony zostanie krótką prelekcją tłumaczoną na język migowy. Podczas seansu audiodeskrypcja będzie słyszana przez wszystkich widzów na sali.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny jednak wymagana jest wcześniejsza rezerwacja biletów. Seans odbędzie się w sali studyjnej Domu Kultury Oskard.

Zgłoszenia przyjmuje Natalia Jarmużek-Troczyńska: e-mail natalia.jarmuzek@futurevoicesystem.pl tel. 665-150-228.

Organizatorem pokazu jest  Future Voice System, partnerami  Centrum Kultury i Sztuki w Koninie Dom Kultury Oskard oraz  Studio Filmowe TOR.

Projekt „Arcydzieła filmowe bez barier. Kultura dostępna w Wielkopolsce” jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ostatni film z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, który odbędzie się w ramach projektu „Arcydzieła filmowe bez barier. Kultura Dostępna w Wielkopolsce” w Domu Kultury Oskard w Koninie:

  • 24.11.2016 (godz. 18:00) Polowanie na muchy, reż. Andrzej Wajda

Serdecznie zapraszamy!