„Barwy ochronne” bez barier – 20.10.2016 Miejski Dom Kultury w Wągrowcu

Drugi pokaz filmu bez barier w ramach projektu „Arcydzieła filmowe bez barier. Kultura dostępna w Wielkopolsce” odbędzie się w czwartek 20 października 2016 roku o godzinie 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu.

 Zapraszamy Państwa na „Barwy ochronne” w reż. Krzysztofa Zanussiego. Sztandarowe dzieło Kina Moralnego Niepokoju z wielką kreacją Zbigniewa Zapasiewicza w roli współczesnego Mefistofelesa. W zamierzeniu reżysera ta opowieść o kuszeniu młodego idealisty miała być dyskursem o naturze i kulturze, ale widownia potraktowała środowisko naukowców jako metaforę Polski lat 70., systemu pozbawionego podstaw etycznych i produkującego cyników i konformistów. Film, mimo osadzenia w realiach PRL-u, pozostaje uniwersalny. Jak powiedział sam reżyser, “rzeczywistość przedstawiona na ekranie tylko w paru szczegółach się zestarzała”…

 Pokaz filmu „Barwy ochronne” bez barier – zapewniamy audiodeskrypcję dla osób z dysfunkcją wzroku i napisy dla osób niesłyszących. Pokaz poprzedzony zostanie krótką prelekcją tłumaczoną na język migowy. Podczas seansu audiodeskrypcja będzie słyszana przez wszystkich widzów na sali.

 Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny jednak wymagana jest wcześniejsza rezerwacja biletów. Decyduje kolejność zgłoszeń. Odbiór wejściówek na 20 minut przed seansem w kasie Kina (na podstawie dokonanej rezerwacji). Seans odbędzie się w Galerii (Kino, partner) Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu.

Zgłoszenia przyjmuje Natalia Jarmużek-Troczyńska: e-mail natalia.jarmuzek@futurevoicesystem.pl, tel. 665-150-228.

Organizatorem pokazu jest Future Voice System, partnerami Miejski Dom Kultury w Wągrowcu oraz Studio Filmowe TOR.

Projekt „Arcydzieła filmowe bez barier. Kultura dostępna w Wielkopolsce” jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 Ostatni film z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, który odbędzie się w ramach projektu „Arcydzieła filmowe bez barier. Kultura Dostępna w Wielkopolsce” w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu:

  • 3.11.2016 (godz. 18:00) Polowanie na muchy, reż. Andrzej Wajda

 

Serdecznie zapraszamy!

ministerstwo-kultury_logo_2 torstudio Struktura360-KulturaDostepna-lifting-LOGO-kolormiejski-dom-kultury-w-wagrowcu-logo