„Nóż w wodzie” bez barier – 28.10.2016 Nowe Kino Pałacowe CK Zamek w Poznaniu

W piątek 28 października o godzinie 15:45 zapraszamy na pierwsze wydarzenie w Poznaniu organizowane przez Future Voice System oraz Nowe Kino Pałacowe Centrum Kultury Zamek w ramach projektu „Arcydzieła filmowe bez barier. Kultura dostępna w Wielkopolsce”.

Tym razem sięgamy po klasykę polskiego kina „Nóż w wodzie” – pełnometrażowy debiut filmowy Romana Polańskiego, pierwszy polski film, który dostał nominację do Oscara w kategorii Najlepszy Film Obcojęzyczny w 1963 roku i zapoczątkował międzynarodową karierę reżysera. Zaskakuje dojrzałością tematu, umiejętnością inscenizacji, zdradza cechy późniejszej twórczości reżysera. Film stał się przepustką do międzynarodowej kariery Romana Polańskiego. „Nóż w wodzie” to atrakcyjność tematu, uniwersalna treść i mistrzowska reżyseria dramatu rozegranego między trzema postaciami skazanymi na siebie na ciasnym pokładzie jachtu w posezonowym pejzażu mazurskich jezior.

Pokaz filmu „Nóż w wodzie” bez barier – zapewniamy audiodeskrypcję dla osób z dysfunkcją wzroku i napisy dla osób niesłyszących. Pokaz poprzedzony zostanie krótką prelekcją tłumaczoną na język migowy. Podczas seansu audiodeskrypcja będzie słyszana przez wszystkich widzów na sali.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny jednak wymagana jest wcześniejsza rezerwacja biletów. Decyduje kolejność zgłoszeń. Odbiór wejściówek na 20 minut przed seansem w kasie Kina (na podstawie dokonanej rezerwacji).

Zgłoszenia przyjmuje Natalia Jarmużek-Troczyńska:  e-mail: natalia.jarmuzek@futurevoicesystem.pl tel. 665-150-228.

Partnerem pokazu jest Nowe Kino Pałacowe Centrum Kultury Zamek i Studio Filmowe KADR.

Projekt „Arcydzieła filmowe bez barier. Kultura dostępna w Wielkopolsce” jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kolejne filmy z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, które odbędą się w ramach projektu „Arcydzieła filmowe bez barier. Kultura Dostępna w Wielkopolsce” w Nowym Kinie Pałacowym Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu:

  • 10.11.2016 (godz. 17:00) Barwy Ochronne, reż. Krzysztof Zanussi
  • 15.11.2016 (godz. 17:00) Polowanie na muchy, reż. Andrzej Wajda

Serdecznie zapraszamy!

 

mkidn-logotyp kultura-dostepna-logotyp logo-ck-zamek-poznan_pl logo-nkp