„Nóż w wodzie” bez barier – 6.10.2016 Dom Kultury Oskard w Koninie

W czwartek 6 października o godzinie 18:00 zapraszamy na pierwsze wydarzenie w Koninie organizowane przez Future Voice System oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie Dom Kultury Oskard w ramach projektu „Arcydzieła filmowe bez barier. Kultura dostępna w Wielkopolsce”.

Tym razem sięgamy po klasykę polskiego kina „Nóż w wodzie” – pełnometrażowy debiut filmowy Romana Polańskiego, pierwszy polski film, który dostał nominację do Oscara w kategorii Najlepszy Film Obcojęzyczny w 1963 roku i zapoczątkował międzynarodową karierę reżysera. Zaskakuje dojrzałością tematu, umiejętnością inscenizacji, zdradza cechy późniejszej twórczości reżysera. Film stał się przepustką do międzynarodowej kariery Romana Polańskiego. „Nóż w wodzie”  to atrakcyjność tematu, uniwersalna treść i mistrzowska reżyseria dramatu rozegranego między trzema postaciami skazanymi na siebie na ciasnym pokładzie jachtu w posezonowym pejzażu mazurskich jezior.

Pokaz filmu „Nóż w wodzie” bez barier – zapewniamy audiodeskrypcję dla osób z dysfunkcją wzroku i napisy dla osób niesłyszących. Pokaz poprzedzony zostanie krótką prelekcją tłumaczoną na język migowy. Podczas seansu audiodeskrypcja będzie słyszana przez wszystkich widzów na sali.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny jednak wymagana jest wcześniejsza rezerwacja biletów. Decyduje kolejność zgłoszeń. Odbiór wejściówek na 20 minut przed seansem w kasie Kina Oskard (na podstawie dokonanej rezerwacji). Seans odbędzie się w sali studyjnej Domu Kultury Oskard.

Zgłoszenia przyjmuje Natalia Jarmużek-Troczyńska:  e-mail: natalia.jarmuzek@futurevoicesystem.pl

Partnerem pokazu jest Centrum Kultury i Sztuki w Koninie Dom Kultury Oskard i Studio Filmowe KADR.

Projekt „Arcydzieła filmowe bez barier. Kultura dostępna w Wielkopolsce” jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Kolejne filmy z audiodeskrypcją, które odbędą się w ramach projektu „Arcydzieła filmowe bez barier. Kultura Dostępna w Wielkopolsce” w Domu Kultury Oskard w Koninie:

  • 27.10.2016 (godz. 18:00) Barwy Ochronne, reż. Krzysztof Zanussi
  • 24.11.2016 (godz. 18:00) Polowanie na muchy, reż. Andrzej Wajda

 

Serdecznie zapraszamy!

 

pokazy-filmow-plakat mkidn-logotyp kultura-dostepna-logotypckis-konin-logotyp