„Piszczyk” bez barier – już 16 listopada w Teatrze Polskim w Poznaniu!

Zapraszamy serdecznie na spektakl „Piszczyk” w reżyserii Piotra Ratajczaka, który odbędzie się 16 listopada 2014 roku o godzinie 19:30 na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Poznaniu (ul. 27 Grudnia 8/10). Spektakl bez barier – z audiodeskrypcją, tłumaczeniem na język migowy oraz pętlą indukcyjną organizujemy w ramach projektu „Kulturalny Poznań bez barier”.

Wejście na Dużą Scenę Teatru Polskiego w Poznaniu jest dostosowane dla osób poruszających się na wózkach. Teatr wyposażony jest w dźwig automatyczny obsługiwany przez pracowników Teatru.

Obywatel Piszczyk, zarówno w literackiej wersji Jerzego Stefana Stawińskiego, jak i w filmowej interpretacji Andrzeja Munka, to kanon polskiego kina i literatury – prawdziwie polski bohater XX wieku. Jan Piszczyk pragnie być wzorowym obywatelem polskiego państwa, stara się dostosować do wszystkich norm i wzorców dyktowanych przez narodową i kulturową rzeczywistość. Konformizm Jana Piszczyka nie wpisuje się w pędzącego ducha historii, zmieniające się warunki polityczne i społeczne. Piszczyk zawsze przegrywa i nigdy nie udaje mu się być tym normalnym, przeciętnym obywatelem. Twórcy spektaklu wskrzeszają postać Jana Piszczyka i starają się pokazać go w dzisiejszej przestrzeni społecznej i politycznej, począwszy od lat 80. po pierwszą dekadę XXI wieku. Kim byłby dziś Jan Piszczyk? A może wszyscy po trochu jesteśmy takimi tragikomicznymi konformistami?

Pula bezpłatnych biletów jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia przyjmuje Natalia Jarmużek-Troczyńska:
tel/sms: 665 150 228
e-mail: natalia.jarmuzek@futurevoicesystem.pl

W celu odebrania zarezerwowanego biletu, prosimy o przyjście 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu.

Partnerem pokazu jest Teatr Polski w Poznaniu.

Projekt „Kulturalny Poznań bez barier” jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.