„Polowanie na muchy” bez barier 15.11.2016 Nowe Kino Pałacowe w Poznaniu

Zapraszamy na ostatni, trzeci pokaz filmu bez barier w Poznaniu zapraszamy 15 listopada 2016 roku o godzinie 17:00 do Nowego Kina Pałacowego Centrum Kultury ZAMEK.

Projekt „Arcydzieła filmowe bez barier. Kultura Dostępna w Wielkopolsce” w Poznaniu zakończymy filmem „Polowanie na muchy” z 1969 roku w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Polska końca lat 60. Trzydziestoparoletni Włodek, niedoszły rusycysta, mąż i ojciec, czuje się zmęczony nudną biurową pracą i życiem rodzinnym toczącym się w M-4 teściów w rytmie programów telewizyjnych, odgłosów kuchennych i kombatanckich opowieści dziadka. Przypadkowa znajomość z atrakcyjną studentką polonistyki Ireną otwiera przed nim szansę na zmianę: ambitna dziewczyna planuje dlań wielką karierę, na początek tłumacza literatury pięknej. Irena jak Pigmalion usiłuje ukształtować swoją męską Galateę na miarę własnych aspiracji, wkrótce jednak okazuje się, że próby “ustawienia” kochanka dzięki wpływowym ludziom okazują się bezowocne. Przerażony Włodek zaczyna marzyć o powrocie do domu i poprzedniego, nudnego życia…

Adaptacja opowiadania Janusza Głowackiego. Satyryczne spojrzenie na “środowiska twórcze”, groteskowo ujęta wojna płci i wielka kreacja Małgorzaty Braunek jako współczesnej modliszki w najsłynniejszych – obok tych Zbyszka Cybulskiego – filmowych okularach.

Pokaz filmu „Polowanie na muchy” bez barier – zapewniamy audiodeskrypcję dla osób z dysfunkcją wzroku i napisy dla osób niesłyszących. Pokaz poprzedzony zostanie krótką prelekcją tłumaczoną na język migowy. Podczas seansu audiodeskrypcja będzie słyszana przez wszystkich widzów na sali.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny jednak wymagana jest wcześniejsza rezerwacja biletów. Decyduje kolejność zgłoszeń. Odbiór wejściówek na 20 minut przed seansem w kasie Kina (na podstawie dokonanej rezerwacji).

Zgłoszenia przyjmuje Natalia Jarmużek-Troczyńska: e-mail natalia.jarmuzek@futurevoicesystem.pl, tel. 665-150-228.

Organizatorem pokazu jest  Future Voice System, partnerami Nowe Kino Pałacowe Centrum Kultury Zamek oraz Studio Filmowe Zebra.

Projekt „Arcydzieła filmowe bez barier. Kultura dostępna w Wielkopolsce” jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Serdecznie zapraszamy!